Przedszkole nr 14 – Mali Piastowie

mgr Marta Glinkowska

mgr Katarzyna Pruss

Pomoc wychowawcy: Anna Maciejewska

Wszystkich witają dzieci pięcioletnie. Dzieci z naszej grupy są pełne energii, ciekawe świata, dlatego zajęcia na co dzień są bardzo urozmaicone. W naszych działaniach korzystamy z różnorodnych metod: metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, dziecięca matematyka Gruszczyk-Kolczyńskiej, aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss, integracja sensoryczna, plan Daltoński oraz nazywanie świata czyli metoda odimienna Ireny Majchrzak. W ramach tej ostatniej metody nasze dzieci rozpoznają już napisy ze swoimi imionami, które codziennie przypinają do tzw. listy obecności. Elementy tej metody spotkały się z żywym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, dlatego w tym roku szkolnym będziemy tą metodę kontynuować jako innowację w naszym przedszkolu. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju. Rybitwy przez cały rok mogą liczyć na ogromne wsparcie swoich pań: pani Marty Glinkowskiej, pani Katarzyny Pruss i pani Anny Maciejewskiej.

Zdjęcie grupy Rybitwy
Podziel się swoją opinią